jak prowadzić bloga i jaki ma wpływ na seo

Jak prowadzić bloga?

Zaczynasz karierę redaktora lub copywritera? A może prowadzisz firmę i chcesz wypromować swoje produkty lub usługi przez blog firmowy? W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak prowadzić bloga, aby zyskał on sympatię internautów, duże zainteresowanie w branży oraz niezbędną przychylność wyszukiwarki Google.

Jak rozwijać bloga?

Zastanawiasz się, jak prowadzić bloga? Wybór strategii prowadzenia bloga zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz od branży w jakiej się poruszamy. Zakres tematyczny powinien być ściśle związany z dziedziną, o której chcemy pisać. Słowo klucz podczas prowadzenia bloga to konsekwencja. Jeśli piszesz na blogu o wszystkim, to tak naprawdę piszesz o niczym. Warto znaleźć specjalizację, niszę w której czujemy się naprawdę dobrze. Przestrzeń w obrębie, której mamy wiedzę. Dobrze jest wybrać tematy, które są dla nas naprawdę ciekawe. Jest to bardzo istotne z tego powodu, że chcąc utrzymać regularność wpisów i zainteresować czytelnika, będziemy musieli śledzić najnowsze trendy  w  danym obszarze.

jak prowadzić bloga i jaki ma wpływ na seo

Zasady prowadzenia interesującego bloga firmowego

 1. Bądź konsekwentny. Trzymaj się swojej specjalizacji. Pisz tylko o tym, co naprawdę sprawia tobie przyjemność. Internauci cenią wiedzę,  doświadczenie. Szanują też ludzi z prawdziwą pasją.
 2. Zachowaj regularność. Wiadomo, że na początku możesz pisać mniej treści. To czas, kiedy możesz jeszcze szukać interesujących tematów. Nieważne jednak, czy publikujesz wpis dwa razy w tygodniu, czy dwa razy w miesiącu, zawsze zachowaj regularność.
 3. Dokładnie określ grupę docelową, do której chcesz trafić ze swoimi treściami. To przy prowadzeniu bloga bezwzględny priorytet. Jeśli pragniesz, aby twoje miejsce w sieci odniosło sukces, musisz konkretnie zwracać się do odbiorcy. Warto zrobić małą wizualizację  potencjalnego czytelnika twojego bloga. Kim jest osoba, która odwiedza twój blog? Jaki jest jej wiek? Zawód? Miejsce zamieszkania? Poglądy? Zainteresowania? Dopiero wtedy, kiedy oczami wyobraźni zobaczysz osobę, do której mówisz i kierujesz swoje słowa na blogu, będziesz mógł tworzyć przekonywujące, bezpośrednie i urzekające treści.
 4. Zadbaj o odpowiednią optymalizację i pozycjonowanie każdego wpisu. Wydaje się banalne? Być może. W dzisiejszych czasach jest to jednak bardzo ważna kwestia. Artykuł powinien być podzielony na akapity, zawierać wypunktowania, pogrubienia. Cała treść artykułu musi być odpowiednio sformatowana. Dobrze też, jeśli wpis dodatkowo zawiera odpowiednie zdjęcie nawiązujące do tematyki publikacji. Wizualna strona artykułu jest bardzo istotna, nie da się bowiem ukryć, że wciąż większości jesteśmy wzrokowcami. Właściwa optymalizacja treści i rozmieszczenie jej na stronie wpływa też na pozycjonowanie strony w sieci. Co za tym idzie, jeśli zadbamy nie tylko o wartościowy content, ale też z uwagą podejdziemy do kwestii estetycznych i technicznych – nasza witryna i każdy poszczególny artykuł będzie pozytywnie przyjęty przez algorytmy Google.
 5. Nie czekaj! Nigdy nie ma właściwego momentu na rozpoczęcie takich działań. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Nawet, jeśli wydaje tobie się, że nie jesteś jeszcze w tym wystarczająco dobry to bądź pewien, że doświadczenie przyjdzie z czasem i będzie owocować.

Porozmawiajmy o Twoim planie contentowym 🙂
  Wypełniając powyższy formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Studio Projektowe Praca u Podstaw, której właścicielem jest Bartłomiej Lewicki. Zgody udzielasz dobrowolnie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym momencie możesz wycofać udzieloną zgodę.

  Blog firmowy i pozycjonowanie strony internetowej

  Musimy podkreślić wartość jaką niesie prowadzenie bloga firmowego dla pozycjonowania w sieci. Blogi tematyczne, które cieszą się stałą liczbą czytelników są bardzo dobrze widoczne. Wartościowy content szybko przynosi owoce. W dobie, gdzie codziennie jesteśmy bombardowani różnego rodzaju informacjami, przesiewamy publikacje, gorszej i lepszej jakości artykuły. Treści, które naprawdę wnoszą coś w nasze życie są mile widziane. Czytelnik, który szuka w sieci internetowej czegoś więcej z pewnością doceni twoją pracę i wysiłek, który codziennie wkładasz profesjonalne prowadzenie bloga w Internecie. Jeśli nie masz pewności, co do jakości swoich treści, czy całej wizualnej strony bloga, zawsze możesz skonsultować się z profesjonalistami. W renomowanych agencjach reklamowych otrzymasz fachowe wsparcie. Poradę dotyczącą blogowania. Grupa specjalistów podzieli się z tobą swoją wiedzą i powie, jak dobrze zarządzać swoim miejscem w sieci.